Makaleler » Blog » Ütü Yapmayı Kolaylaştıran Püf Noktalar

Ütü Yapmayı Kolaylaştıran Püf Noktalar

Ütü Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir. Ütü Yapmak Herkes İçin Bir Problem. Fakat Ütü Yapmayı Biraz Kolaylaştırmaya Ne Dersiniz...

 

Ütüsüz bir kıyafet bizi rükuş gösterir. O yüzden tüm kıyafetlerimiz tertemiz ve ütülü olmalı ki hem güzel hemde hoş görünelim. Tabiki güzel görünmenin bir bedeli var. En büyük sorun tabiki ütü yapmak.

 

Ütü yapmayı kolaylaştırmak aslında elimizde. Gelin neler yapabiliriz bir bakalım

 

- İYİ BİR ÜTÜ SEÇİMİ : 

 

Öncelikle iyi bir ütümüz olmalı. Buharı kuvvetli bir ütü kırışıklıkları açmamızda bize çok faydası olacaktır. Buhar kazanlı ütüler bu noktada sıradan ütülere göre bir adım daha önderdir.

 

- İYİ BİR ÜTÜ MASASI SEÇİMİ :

 

Büyük bir ütü masasını taşımak elbette zordur. Fakat geniş tablalı bir ütü masası bize geniş bir ütüleme alanı sunacağı için ütü yapmayı kolaylaştıracak ve ütüleyeceğimiz giysimisizin ütülerken daha çabuk açılmasını sağlayacaktır.

 

- ÜTÜNÜN DOĞRU SICAKLIK AYARI :

 

Ütülediğimiz giysileri uzun yıllar giymek isteriz. Dolayısıyla bir giysinin ömrünü kısaltmak yada uzatmak ütü yaparken tamamen bizim elimizde. Zira hassas bir kumaşı olan gömleğimizi yüksek sıcaklıkta ütülersek birdaha o gömleği asla giyemeyebiliriz. Bu noktada üreticiler kıyafetin üzerindeki etiketlerde maximum kaç derecede ütüleme yapmamız gerektiğini belirtmişlerdir. Bu sıcaklık ayarlarında ütü yapmak, hem kumaşın daha kolay ütülenmesine hemde kumaşın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. 

 

- ÖZEL KUMAŞ DÜZELTİCİ SPREYLER :

 

Ütü yaparken bazı özel spreyler inatçı kıyafetlerinizi dize getirebilir. Dolayısıyla suyla güzelmeyen yada zor düzelen kıyafetleriniz bu spreylerle daha kolay bir şekilde ütülenebilir. 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5
Whatsapp Destek